Samorządy chcą starać się o pieniądze na remonty dróg

10 kwietnia 2018, kategorie: Kurier

– Jest to przełom, jeśli chodzi o infrastrukturę drogową niezamożnych jednostek samorządu terytorialnego – mówił podczas prezentacji nowego rządowego programu wojewoda łódzki Zbigniew Rau. W jego ramach gminy i powiaty mogą starać się o aż 80-proc. dofinansowanie do inwestycji drogowych. Sytuacja nie jest jednak aż tak kolorowa, bo na całe województwo przeznaczono tylko 31 mln zł, a samorządy nie do końca wiedzą jak o środki aplikować, twierdząc, że choćby brak specjalnych wniosków czy sprecyzowanych kryteriów.

Zobacz także:

 • Jubileusz powiatu piotrkowskiego

  Powiaty świętują 20-lecie istnienia. Uroczystość z tej okazji przygotowano w Moszczenicy w powiecie piotrkowskim. Były pamiątkowe statuetki dla radnych i członków zarządów powiatu wszystkich kadencji oraz przypomnienie, jak zmienił się powiat na przestrzeni 20 lat.

  Zobacz więcej
 • Nagrody dla nauczycieli

  Zarząd Powiatu Radomszczańskiego, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, postanowił docenić dyrektorów, nauczycieli i kierowników placówek mu podległych. W Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska odbyło się Powiatowe Święto Edukacji.

  Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Ankieta

  Czy interesują Was tematy związane z wyborami samorządowymi 21 października?

  Zobacz wyniki

  Loading ... Loading ...

  Bądź z nami na bieżąco

  Pogoda Radomsko z serwisu