Samorządy chcą starać się o pieniądze na remonty dróg

10 kwietnia 2018, kategorie: Kurier

– Jest to przełom, jeśli chodzi o infrastrukturę drogową niezamożnych jednostek samorządu terytorialnego – mówił podczas prezentacji nowego rządowego programu wojewoda łódzki Zbigniew Rau. W jego ramach gminy i powiaty mogą starać się o aż 80-proc. dofinansowanie do inwestycji drogowych. Sytuacja nie jest jednak aż tak kolorowa, bo na całe województwo przeznaczono tylko 31 mln zł, a samorządy nie do końca wiedzą jak o środki aplikować, twierdząc, że choćby brak specjalnych wniosków czy sprecyzowanych kryteriów.

Zobacz także:

 • Drogowe remonty w gm. Kamieńsk

  Remontów dróg nigdy za wiele – zwłaszcza, gdy są prowadzone po partnersku i z korzyścią dla mieszkańców. W gminie Kamieńsk kolejny rok z rzędu zadania prowadzone są we współpracy z powiatem radomszczańskim. Nie brakuje także inwestycji samodzielnych.

  Zobacz więcej
 • Obywatelskie inwestycje

  Place zabaw, siłownie plenerowe, miejsca parkingowe – to typowe propozycje inwestycji do realizacji w przyszłym roku w ramach piotrkowskiego budżetu obywatelskiego. Ale wśród zgłoszonych są też nowe i będące kontynuacją ubiegłorocznych. Teraz chwila oczekiwania, które z 15 projektów przejdą do etapu głosowania.

  Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Bądź z nami na bieżąco

  Pogoda Radomsko z serwisu