Wodny paradoks w Radomsku

6 października 2018, kategorie: Kurier

Najpierw był piątkowy komunikat radomszczańskiego sanepidu o zanieczyszczeniu wody bakteriami grupy coli z urządzenia wodociągowego w Radomsku. W sobotę okazało się, że wody nie trzeba już gotować przez 2 minuty, by nadawała się do spożycia. Mieszkańcy mają pretensję, że o skażeniu wody nie dowiedzieli się na czas, prezes PGK zapewnia, że po niezbędnym chlorowaniu w piątek woda była już zdatna do spożycia. Skąd ta dezinformacja i w jaki sposób ją wykorzystano?

Zobacz także:

 • Ciemno wszędzie, nocą w gminie też

  – Przed naszymi domami jest ciemno. Boimy się o bezpieczeństwo – żalą się mieszkańcy Kletni w gminie Gomunice. Decyzją władz gminy uliczne lampy w porze nocnej są wyłączane. Powodem tego są oszczędności. Jak się okazuje gmina Gomunice nie jest jedyną, która stosuje tego rodzaju praktyki.

  Zobacz więcej
 • Elektroniczna identyfikacja obywateli

  Urząd dla obywatela, a nie odwrotnie. Taką zasadę deklaruje wiele samorządów, choć w praktyce różnie z tym bywa. Nieodłącznym elementem wychodzenia naprzeciw oczekiwaniom petentów jest zwiększanie bazy usług dostępnych online. 4 marca wżycie wchodzi kolejna zmiana. Tym razem Ministerstwo Cyfryzacji proponuje e-dowód.

  Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Bądź z nami na bieżąco

  Pogoda Radomsko z serwisu