Podwyżka podatku w Radomsku

5 grudnia 2018, kategorie: Kurier

Uchwała w sprawie określenia stawek podatku od nieruchomości jest jedną trudniejszych do przyjęcia. Z jednej strony głos mieszkańców i radomszczańskich przedsiębiorców, że podwyżka, to sięganie do ich kieszeni. Z drugiej, funkcjonowanie miasta i jego budżet, który właśnie od wpływów z podatków zależy. Radni nowej kadencji zdecydowali się podnieść podatek, prezydent Jarosław Ferenc proponował początkowo 8%, po rozmowach z przedsiębiorcami skończyło się na 6%.

Zobacz także:

 • Ciemno wszędzie, nocą w gminie też

  – Przed naszymi domami jest ciemno. Boimy się o bezpieczeństwo – żalą się mieszkańcy Kletni w gminie Gomunice. Decyzją władz gminy uliczne lampy w porze nocnej są wyłączane. Powodem tego są oszczędności. Jak się okazuje gmina Gomunice nie jest jedyną, która stosuje tego rodzaju praktyki.

  Zobacz więcej
 • Elektroniczna identyfikacja obywateli

  Urząd dla obywatela, a nie odwrotnie. Taką zasadę deklaruje wiele samorządów, choć w praktyce różnie z tym bywa. Nieodłącznym elementem wychodzenia naprzeciw oczekiwaniom petentów jest zwiększanie bazy usług dostępnych online. 4 marca wżycie wchodzi kolejna zmiana. Tym razem Ministerstwo Cyfryzacji proponuje e-dowód.

  Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Bądź z nami na bieżąco

  Pogoda Radomsko z serwisu