Sołtysi z gm. Lgota Wielka chcą podwyżki inkasa

8 lutego 2019, kategorie: Kurier

Sołtysi w gminie Lgota Wielka chcą, by ich praca została należycie doceniona, albo raczej wyceniona. Radni nie mówią nie, ale najpierw chcą się zapoznać z osiąganymi przez sołtysów przychodami z tytułu poboru podatków od mieszkańców. Podczas piątkowej sesji ustalono, że inkasentami, tak jak w latach minionych, będą właśnie sołtysi. Nie zabrakło także tematów związanych ze służbą zdrowia oraz drogami.

Zobacz także:

 • Ciemno wszędzie, nocą w gminie też

  – Przed naszymi domami jest ciemno. Boimy się o bezpieczeństwo – żalą się mieszkańcy Kletni w gminie Gomunice. Decyzją władz gminy uliczne lampy w porze nocnej są wyłączane. Powodem tego są oszczędności. Jak się okazuje gmina Gomunice nie jest jedyną, która stosuje tego rodzaju praktyki.

  Zobacz więcej
 • Elektroniczna identyfikacja obywateli

  Urząd dla obywatela, a nie odwrotnie. Taką zasadę deklaruje wiele samorządów, choć w praktyce różnie z tym bywa. Nieodłącznym elementem wychodzenia naprzeciw oczekiwaniom petentów jest zwiększanie bazy usług dostępnych online. 4 marca wżycie wchodzi kolejna zmiana. Tym razem Ministerstwo Cyfryzacji proponuje e-dowód.

  Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Bądź z nami na bieżąco

  Pogoda Radomsko z serwisu