Rok szkolny za pasem, rozpoczyna się szykowanie wyprawki

13 sierpnia 2019, kategorie: Kurier

Jeszcze tylko nieco ponad 2 tygodnie wolnego i uczniowie wrócą do szkolnych ławek. Niektórzy już się do tego przygotowują i robią szkolne zakupy – będzie potrzeba oczywiście zeszytów i przyborów. W podstawówkach nie muszą martwić się o podręczniki, ci ze szkół średnich będa musieli na nie wydać kilkaset złotych. W tym roku po raz drugi rodzice mogą korzystać z rządowej wyprawki czyli programu 300 plus. Rodziny w trudniejszej sytuacji finansowej mogą skorzystać także z innych form pomocy.

Zobacz także:

 • Droższe śmieci w Częstochowie, zmieniają się też zasady gospodarki odpadami

  Od 1go sierpnia częstochowianie płacą więcej za śmieci. Podwyżka jest znaczna, tak jak spora jest różnica między opłatami za śmieci segregowane i nie. Właśnie po to, by zachęcić mieszkańców do selektywnej zbiórki odpadów. Poza tym ,jak tłumaczą w samorządzie – podwyżek nie dało się już uniknąć.

  Zobacz więcej
 • Święto Energetyka w Bełchatowie

  Energetycy – codziennie to oni dbają, by w domach, sklepach i firmach świeciły żarówki i działały komputery. Raz w roku to energetycy świętują. W Hali Widowiskowo-Sportowej w Bełchatowie zorganizowano Centralną Akademię z okazji Dnia Energetyka, podczas niej zasłużonym wręczono odznaczenia i dyplomy.

  Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Bądź z nami na bieżąco

  Pogoda Radomsko z serwisu