pp

NAJŚWIEŻSZE NEWSY

Drogowe remonty w gm. Kamieńsk

22 lipca 2018, kategorie: Kurier

Remontów dróg nigdy za wiele – zwłaszcza, gdy są prowadzone po partnersku i z korzyścią dla mieszkańców. W gminie Kamieńsk kolejny rok z rzędu zadania prowadzone są we współpracy z powiatem radomszczańskim. Nie brakuje także inwestycji samodzielnych.

Balonowe mistrzostwa

22 lipca 2018, kategorie: Kurier

Cztery dni zmagań, 20 planowanych konkurencji, 27 zawodników. W gminach Olsztyn i Janów od czwartku trwają XXXIV Balonowe Mistrzostwa Polski i II Jurajskie Zawody Balonowe.

Rozmowa Dnia 20.07.2018

20 lipca 2018, kategorie: Rozmowa dnia

Gościem Ireneusza Staszczyka była Elżbieta Kwiatkowska dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Radomsku

Mieszkańcy nie chcą wyższych bloków

20 lipca 2018, kategorie: Kurier

Co dalej z rozbudową osiedla Łokietka w Radomsku? W kwietniu w teren ruszyli miejscy radni z Komisji Rozwoju Miasta i Planowania Przestrzennego. Wówczas, na prośbę mieszkańców, zawnioskowali o wstrzymanie rozmów z inwestorem w sprawie przebudowy infrastruktury przy osiedlu. Mieszkańcy ulicy Chrobrego – sąsiadującej z inwestycją – nie chcą też, by na osiedlu powstały wyższe bloki […]

Ku uciesze dzieci i dorosłych

20 lipca 2018, kategorie: Kurier

W wakacje nie wszyscy odpoczywają – praca w placówkach oświatowych wre, tak, by wraz z początkiem roku szkolnego powitać uczniów w odświeżonych klasach. W Kamieńsku postanowiono zadbać także o rodziców przedszkolaków – dla nich budowany jest parking. By lepiej wykorzystać wolny czas oddano do użytku dzieci place zabaw, a dla miłośników ruchu na świeżym powietrzu […]

Szykują się kolejne inwestycje z budżetu obywatelskiego

20 lipca 2018, kategorie: Kurier

Inwestycje w ramach 3. edycji budżetu obywatelskiego w Radomsku wchodzą w fazę realizacji – wyłoniono wykonawcę placu zabaw i siłowni na Gliniankach. Drugie postępowanie ogłoszone zostanie w przypadku projektu Street Workout – miękkie zadania albo zrealizowano, albo są w trakcie.

Rozmowa Dnia 19.07.2018

19 lipca 2018, kategorie: Rozmowa dnia

Gościem Ireneusza Staszczyka była Wioletta Pal kandydatka na Urząd Prezydenta Radomska

Sport 19.07.2018

19 lipca 2018, kategorie: Sport

.

Sprawnie z 300 plus

19 lipca 2018, kategorie: Kurier

Minęły niecałe trzy tygodnie, od kiedy ruszył nabór wniosków do ministerialnego programu Dobry Start, potocznie zwanego 300 plus. Pieniądze już trafiają na konta rodziców. W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomsku są zadowoleni, że wszystko idzie sprawnie i bez zbędnej zwłoki.

Będą prace w parku

19 lipca 2018, kategorie: Kurier

Bedzie II etap Rewaloryzacji Parku Świętojańskiego – umowa z wykonawcą ma zostać podpisana w poniedziałek. Nim jednak efekty prac będzie można podziwiać, warto sprawdzić, jak mieszkańcy i władze miasta dbają o to, co wykonane zostało w I etapie.

Bądź z nami na bieżąco

Pogoda Radomsko z serwisu