pp

NAJŚWIEŻSZE NEWSY

Sport 21.08.2019

21 sierpnia 2019, kategorie: Sport

.

Kandydaci już są, czas na kampanię

20 sierpnia 2019, kategorie: Kurier

Spośród 41. okręgów wyborczych w Polsce ten oznaczony numerem 10 powinien w największym stopniu interesować mieszkańców powiatów piotrkowskiego, radomszczańskiego i bełchatowskiego. Ubiegający się o mandat politycy z tego okręgu będą mieli wpływ na jego rozwój, jeśli oczywiście uzyskają zaufanie mieszkańców głosujących w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Jedną drogę budują, drugą… niszczą

17 sierpnia 2019, kategorie: Kurier

Tego, że modernizacja trasy A1 wpłynie na wzmożenie ruchu w miastach ościennych i będzie wpływać na stan dróg, obawiano się najbardziej. Pierwszą „ofiarą” efektu ubocznego prac na A1 najprawdopodobniej stało się piotrkowskiej rondo sulejowskie, biegnące w śladzie DK-91. Po blisko 2 latach od zakończenia modernizacji tego obiektu, już trzeba poprawiać asfalt.

Miłość w leśnej osadzie

16 sierpnia 2019, kategorie: Kurier

Basia się zakochała. Często uciekała do wybranka swojego serca. Ten choć może i by na zaloty przystał, na drodze miłości stanęło ludzkie niezrozumienie. Wyjaśnijmy. Basia to kucyk a wielkiej miłości nie zrozumiał właściciel wybranka, który przygarnąć Baśki nie chciał. I tak Basia trafiła do Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole. Jej złamane serce ma wyleczyć nowa […]

Sport 15.08.2019

15 sierpnia 2019, kategorie: Sport

.

Kurier 13.08.2019

14 sierpnia 2019, kategorie: Kurier

Pełne wydanie serwisu informacyjnego

Co z dodatkowymi autobusami?

13 sierpnia 2019, kategorie: Kurier

Wznowienie lub utworzenie nowych połączeń komunikacyjnych w gminach z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych będzie możliwe już od 1 września. Wśród samorządów powiatu radomszczańskiego zainteresowanie tą ofertą jest znikome. W powiecie radomszczańskim póki co zbierają informacje, by podjąć decyzję o ewentualnym poszerzeniu usług komunikacyjnych od 2020 roku.

Sport 10.08.2019

10 sierpnia 2019, kategorie: Sport

.

Urząd walczy z plastikiem

10 sierpnia 2019, kategorie: Kurier

Czy urząd może być eko? Tak jeśli wprowadzi się odpowiedni program. W piotrkowskim magistracie taki właśnie uruchomiono. Chodzi o wyeliminowanie wszystkiego, co plastikowe a może być zastąpione ekologicznym i biodegradowalnym odpowiednikiem.

Strefa ochrony przed pomorem świń, niezadowoleni rolnicy

9 sierpnia 2019, kategorie: Kurier

Afrykański Pomór Świń zbliża się do województwa łódzkiego. Z powodu wykrycia ognisk tej choroby u trzody chlewnej na terenie Mazowsza na terenie  gmin powiatu łowickiego wprowadzono strefę ochrony. Co ona oznacza dla rolników o tym rozmawiano podczas spotkania z wojewodą łódzkim.

Bądź z nami na bieżąco

Pogoda Radomsko z serwisu