pp

NAJŚWIEŻSZE NEWSY

Niebezpieczna DK91

21 sierpnia 2019, kategorie: Kurier

Wzmożony ruch na DK91 daje się we znaki mieszkańcom, m.in. Kłomnic i Radomska. DK91 stała się alternatywą dla budowanej autostrady A1. Wójt Kłomnic poprosił o poprawę bezpieczeństwa na terenie swojej gminy a w Radomsku postanowiono pójść o krok dalej i wystosowano apel o ograniczenie tonażu. Co na to przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad?

Sport 20.08.2019

20 sierpnia 2019, kategorie: Sport

.

Kandydaci już są, czas na kampanię

20 sierpnia 2019, kategorie: Kurier

Spośród 41. okręgów wyborczych w Polsce ten oznaczony numerem 10 powinien w największym stopniu interesować mieszkańców powiatów piotrkowskiego, radomszczańskiego i bełchatowskiego. Ubiegający się o mandat politycy z tego okręgu będą mieli wpływ na jego rozwój, jeśli oczywiście uzyskają zaufanie mieszkańców głosujących w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Co z dodatkowymi autobusami?

13 sierpnia 2019, kategorie: Kurier

Wznowienie lub utworzenie nowych połączeń komunikacyjnych w gminach z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych będzie możliwe już od 1 września. Wśród samorządów powiatu radomszczańskiego zainteresowanie tą ofertą jest znikome. W powiecie radomszczańskim póki co zbierają informacje, by podjąć decyzję o ewentualnym poszerzeniu usług komunikacyjnych od 2020 roku.

Strefa ochrony przed pomorem świń, niezadowoleni rolnicy

9 sierpnia 2019, kategorie: Kurier

Afrykański Pomór Świń zbliża się do województwa łódzkiego. Z powodu wykrycia ognisk tej choroby u trzody chlewnej na terenie Mazowsza na terenie  gmin powiatu łowickiego wprowadzono strefę ochrony. Co ona oznacza dla rolników o tym rozmawiano podczas spotkania z wojewodą łódzkim.

Są pieniądze na drogi w woj. łódzkim

8 sierpnia 2019, kategorie: Kurier

Jest rekordowa suma dla województwa łódzkiego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Samorządy już mogą starać się o dofinansowanie. Nabór wniosków ruszył. Które drogi typowane są w Radomsku i powiecie radomszczańskim?

ZUS rozpoczął wypłatę 13. emerytur

30 kwietnia 2019, kategorie: Kurier

13. emerytura w portfelach Polaków, ale jeszcze nie wszystkich. Zakład Ubezpieczeń Społecznych świadczenie obecnie wypłacił tym, którzy mają ustalony termin wypłat na 1 i 5 maja, a więc osób, które emeryturę otrzymałyby z opóźnieniem, ze względu na długi weekend majowy.

Nowoczesna strzelnica w Sulmierzycach

29 kwietnia 2019, kategorie: Kurier

Strzelnica w Sulmierzycach właśnie została oddana do użytku. Zrealizowana z funduszy własnych gminy inwestycja ma zachęcić mieszkańców do aktywnego spędzania czasu, pozwoli także na organizację zawodów sportowych na najwyższym poziomie.

Komentarz Tygodnia 28.04.2019

28 kwietnia 2019, kategorie: Komentarz tygodnia

Gościem Daniela Łuszczyna w Komentarzu Tygodnia była Joanna Skrzydlewska radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, kandydatka do Parlamentu Europejskiego Koalicja Europejska

Kandydatka do PE odwiedziła Radomsko

25 kwietnia 2019, kategorie: Kurier

Bądź z nami na bieżąco

Pogoda Radomsko z serwisu