Kurier

Kurier

Kurier to serwis bieżących informacji z życia regionu.

Ma  najwyższą oglądalność. Doskonale znany widzom. Na antenie od 1994 roku.

Dziennikarze Kuriera docierają wszędzie tam gdzie dzieje się coś ważnego dla lokalnej społeczności. Dla Kuriera nie ma spraw nie ważnych.

Wg badań prowadzonych w 2002 r. przez  Uniwersytet Warszawski Kurier jest najczęściej wskazywanym źródłem informacji lokalnych w powiecie  radomszczańskim.

  • Sensoryczna ścianka pomocna w nauce przedszkolaków (1/17/2019) - Nauka poprzez zabawę - to hasło staje się coraz bardziej popularne i nie jest to banał. Przedszkole „Skrzat” w Radomsku postawiło nacisk na pobudzanie zmysłów i jednoczesną naukę, dlatego w jednej z sal pojawiła się ścianka sensoryczna - autorstwa rodziców jednego z uczniów.
  • Szpitalny sprzęt w prezencie od gminy Kleszczów (1/17/2019) - Szpital Powiatowy w Radomsku po raz kolejny wzbogacił się o sprzęt. Tym razem dzięki wsparciu z budżetu gminy Kleszczów, która doposażyła trzy szpitalne oddziały.
  • Miejska koalicja zawiązana (1/17/2019) - W Radzie Miejskiej w Radomsku formalnie została zawiązana koalicja programowa. Dokument podpisali radni Koalicji Obywatelskiej, stowarzyszeń "Razem dla Radomska" i "Wspólny Samorząd" oraz radny Robert Lewandowski z Komitetu Wyborczego Wioletty Pal.
  • Kurier 16.01.2019 (1/17/2019) - Pełne wydanie serwisu informacyjnego
  • Książki dla szpitali (1/16/2019) - „Z książką zdrowiej!” to ogólnopolska akcja, powstała z inicjatywy premiera Mateusza Morawieckiego, a która polega na przekazaniu około 50 tysięcy książek do blisko 500 szpitali z oddziałami dziecięcymi i onkologicznymi. Dostawa trafiła już między innymi do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie.
  • Inwestycje w Kleszczowie (1/16/2019) - Zima nie przeszkadza drogowcom w Kleszczowie, bo mimo minusowych temperatur i intensywnych momentami opadów śniegu, praca wre. Centrum gminy ulega znacznej zmianie.
  • Wyzwolenie? Radomska (1/16/2019) - Dziś mija 74 rocznica wyzwolenia Radomska spod niemieckiej okupacji. Z tej okazji władze miasta, członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz kombatanci złożyli kwiaty przed Pomnikiem Grobem Nieznanego Żołnierza.
  • Kurier 15.01.2019 (1/16/2019) - Pełne wydanie serwisu informacyjnego
  • Marzenie wójtów – remont powiatowych dróg (1/15/2019) - Cykliczne spotkania z wójtami z terenu powiatu radomszczańskiego, to jedna z niewielu okazji w ciągu roku, by w pełnym gronie posłuchać o najpilniejszych potrzebach poszczególnych samorządów. Jeden ich jednoczy i nie zmienia się od lat - stan dróg.
  • Bezrobocie zmalało, ale osoby bez pracy nadal są (1/15/2019) - Niedostosowanie umiejętności pracowników do potrzeb lokalnego rynku pracy - to najważniejszy problem na terenie powiatu radomszczańskiego. O tym, w jaki sposób go rozwiązać, rozmawiano podczas posiedzenia Powiatowej Rady Rynku Pracy.