Kurier

Kurier

Kurier to serwis bieżących informacji z życia regionu.

Ma  najwyższą oglądalność. Doskonale znany widzom. Na antenie od 1994 roku.

Dziennikarze Kuriera docierają wszędzie tam gdzie dzieje się coś ważnego dla lokalnej społeczności. Dla Kuriera nie ma spraw nie ważnych.

Wg badań prowadzonych w 2002 r. przez  Uniwersytet Warszawski Kurier jest najczęściej wskazywanym źródłem informacji lokalnych w powiecie  radomszczańskim.

  • Kurier 23.11.2017 (11/24/2017) - Pełne wydanie serwisu informacyjnego
  • Czy to ostatnie dni Andrzej Pluteckiego jako starosty? (11/23/2017) - "Zainteresowanie mediów to za mało. Sprawą powinny zająć się odpowiednie organy" - mówi opozycja w Radzie Powiatu Radomszczańskiego. Na głosie oburzenia się nie kończy. Radni PiS i PSL przekazali informacje o tym, że Andrzej Plutecki łamie przepisy antykorupcyjne m.in. do CBA. Czy to wydarzenie sprawi, że starosta straci stanowisko i jeżeli tak to kiedy?
  • Darmowe autobusy w Radomsku (11/23/2017) - Ostatnia sesji rady miejskiej w Radomsku obfitowała w punkty dotyczące finansów, oświaty oraz inwestycji. Radni zadecydowali m.in o darmowej komunikacji w mieście. Dla kogo? O tym w materiale Sylwii Włodarczyk.
  • Aktywni seniorzy na forum w Piotrkowie Tryb. (11/23/2017) - Przystanek 60+ w Piotrkowie tym razem przybrał kształt forum. Wydarzenie, którego organizatorem był Łódzki Dom Kultury, dało odpowiedź na wiele pytań związanych z działalnością dla seniorów i samych seniorów.
  • Edukacja globalna bez tajemnic (11/23/2017) - W II LO w Radomsku właśnie zakończyła się pierwsza edycja "Tygodnia Edukacji Globalnej". W jego trakcie odbyły się dyskusje, projekcie filmów oraz spotkanie z wolontariuszką Amnesty International.
  • Kurier 22.11.2017 (11/23/2017) - Pełne wydanie serwisu informacyjnego  
  • Echa marszu ONR w Radomsku (11/22/2017) - Marsz nienawiści czy marsz patriotyczny? Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, a ściślej mówiąc od tego, po czyjej stronie radni się opowiedzieli. Wobec nie cichnących komentarzy po niedzielnym marszu ONR w Radomsku do dyskusji włączyli się także samorządowcy.
  • „Solidarność” broni zwolnionego pracownika i grozi protestem (11/22/2017) - Sprawa zwolnionego dyscyplinarnie z pracy w radomszczańskim Urzędzie Miasta Daniela Serwy, była ponownie tematem obrad miejskich radnych. Specjalnie na sesję przyjechali przedstawiciele zarządu łódzkiego NSZZ „Solidarność” i postawili sprawę jasno - albo Serwa, przewodniczący zakładowej „Solidarności” zostanie przywrócony do pracy, albo będzie protest.
  • Koniec pracy komisji – lokale przydzielone (11/22/2017) - Komisja mieszkaniowa w Radomsku zakończyła przydział lokali komunalnych i socjalnych na przyszły rok. Chętnych jest dużo, a wśród oczekujących także tacy, którzy nie zawsze są zadowoleni z propozycji przedstawianych przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego.
  • Zakrzewski usunięty z PO (11/22/2017) - Starosta i wicestarosta radomszczański już bezpartyjni i nie związani z żadnymi stowarzyszeniami. Powody różne, ale skutki ich zachowań takie same. Andrzej Plutecki ze Wspólnego Samorządu miał zrezygnować sam, Robert Zakrzewski z Platformy Obywatelskiej został usunięty.