Kurier

Kurier

Kurier to serwis bieżących informacji z życia regionu.

Ma  najwyższą oglądalność. Doskonale znany widzom. Na antenie od 1994 roku.

Dziennikarze Kuriera docierają wszędzie tam gdzie dzieje się coś ważnego dla lokalnej społeczności. Dla Kuriera nie ma spraw nie ważnych.

Wg badań prowadzonych w 2002 r. przez  Uniwersytet Warszawski Kurier jest najczęściej wskazywanym źródłem informacji lokalnych w powiecie  radomszczańskim.

  • O włos od tragedii (2/21/2018) - Trzy rozbite auta i zablokowane skrzyżowanie ul. Brzeźnickiej i ks. Kościowa w Radomsku. Środowy poranek na ulicach miasta rozpoczął się fatalnie, ale bez ofiar.
  • Technika zastępuje człowieka (2/21/2018) - Sygnalizacja świetlna, alarm dźwiękowy i automatyczne zapory zamiast tych obsługiwanych przez człowieka. Od wtorku funkcjonuje nowy system sterownia ruchem na przejeździe kolejowym na ulicy Moryca w Piotrkowie Trybunalskim. Zmiany mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa. W tym miejscu w 2016 roku zginął 35 letni mężczyzna.
  • XIII Dni Kina w Radomsku (2/21/2018) - Właśnie rozpoczęła się XIII edycja Dni Kina. Projekt edukacyjny organizowany przez I liceum Ogólnokształcące w Radomsku obejmuje cykl wydarzeń. Ich zwieńczeniem będzie uroczysta gala 21 marca z udziałem Olgierda Łukszewicza. Patronat medialny nad XIII Dniami Kina objęła TV NTL.
  • Częstochowscy radni głosowali (2/21/2018) - Kredyt w Europejskim Banku Inwestycyjnym, dotacje proekologiczne, stan sanitarny miasta i opłaty przedszkolne – w Częstochowie radni, choć nie jednogłośnie, przyjęli szereg uchwał. Na obrady przyszedł również poseł Tomasz Jaskóła przeciwny pomysłowi sprzedaży jednej z działek.
  • Kurier 20.02.2018 (2/21/2018) - Pełne wydanie serwisu informacyjnego
  • Co z rondem przy MDK-u w Radomsku? (2/20/2018) - Problemów drogowych w Radomsku nie brakuje i nie chodzi tylko o drogi będące w zarządzie tak miasta jak i powiatu, ale te kluczowe dla planowanej inwestycji w centrum i należące do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Budowa ronda i modernizacja skrzyżowania ulic: Piastowskiej, Krakowskiej i Brzeźnickiej ma wystartować w środę. Czy rzeczywiście tak się Dowiedz się więcej
  • Zawody z przyszłością w radomszczańskim „Drzewniaku” (2/20/2018) - Transport, spedycja i logistyka są jednymi z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi usług w Polsce. Zapotrzebowanie na pracowników już teraz jest bardzo duże, a prognozuje się, że w kolejnych latach będzie wzrastać. W Zespole Szkół Drzewnych, która prowadzi kształcenie na kierunku technik logistyki zorganizowano już po raz 9 branżową konferencję dla uczniów.
  • Znamy wyniki głosowania na „Ławeczkę Reymonta” (2/20/2018) - Wybrano projekt radomszczańskiej „Ławeczki Reymonta”. Na jego realizację przyjdzie poczekać do czerwca. Na który wizerunek noblisty zagłosowali internauci sprawdzała Sylwia Włodarczyk.
  • Przedszkoliada w Częstochowie (2/20/2018) - Poprzez zabawę ma uczyć i propagować zasady aktywnego, zdrowego spędzania wolnego czasu. Do Częstochowy przyjechała Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018. Największy cykl imprez w Europie dla najmłodszych – obejmuje 60 wydarzeń w 39 lokalizacjach na terenie całego kraju.
  • Kurier 19.02.2018 (2/20/2018) - Pełne wydanie serwisu informacyjnego