pp

NAJŚWIEŻSZE NEWSY

Przystanek 60+ podsumowany

16 czerwca 2018, kategorie: Kurier

Fotografia i literatura – to tematy Przeglądu Twórczości Dojrzałej Przystanek 60+. Projekt, realizowany przez Łódzki Dom Kultury, ponownie wciągnął dziesiątki seniorów województwa łódzkiego. W piątek, najlepszym fotografom i pisarzom seniorom, wręczono nagrody.

Artystyczne zmagania osób z niepełnosprawnością

26 kwietnia 2018, kategorie: Kultura, Kurier

Nie święci garnki lepią, nie święci śpiewają i wiersze klepią- pod takim hasłem kolejny raz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Radomsku zorganizował wydarzenie dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie. Był to sprawdzian zdolności artystycznych uczestników.

Wspaniała twórczość dojrzałych artystów

29 marca 2018, kategorie: Kurier

Artyści dojrzali po raz kolejny pokazali swoje talenty. 9. Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej był świętem malarstwa i rękodzieła. Blisko 150 osób zgłosiło swoje prace na konkurs. W Łódzkim Domu Kultury najlepszym wręczono nagrody i wyróżnienia. Była też niespodzianka – dla seniorów zaśpiewała Krystyna Giżowska.

Olgierd Łukaszewicz gościem Dni Kina w Radomsku

21 marca 2018, kategorie: Kultura, Kurier

Olgierd Łukaszewicz, aktor teatralny i filmowy, był gościem specjalnej 13. edycji Dni Kina, organizowanej przez I LO w Radomsku. To duże przedsięwzięcie pobudzające pasję do sztuki filmowej.

Mają pasję, więc tworzą

13 marca 2018, kategorie: Kurier

Swojej twórczej pasji oddają się podczas warsztatów. Jedni malują pędzlami, drudzy – nitkami. Efekty prac powstałych podczas warsztatów artystycznych, prowadzonych przez artystę malarza i gobeliniarza Józefa Jakubczyka, które odbywają się w Gminnym Ośrodku Kultury w Kleszczowie, można oglądać w piotrkowskim Centrum Idei ku Demokracji.

Koncert Pasyjny w Klasztorze oo. Franciszkanów

4 marca 2018, kategorie: Kurier

Medytacja, zaduma za pośrednictwem melodii, obrazu, a przede wszystkim słowa – tak można opisać Koncert Pasyjny Siedem Ostatnich słów Jezusa na Krzyżu. W klasztorze ojców Franciszkanów radomszczanie mogli spędzić piątkowy wieczór słuchając gry Baltic Neopolis Ensamble oraz czytania aktora Jerzego Zelnika.

Przegląd Twórczości Dojrzałej w ŁDK

3 lutego 2018, kategorie: Kultura, Kurier

Kolędy i pastorałki były tematem spotkania seniorów w ramach Przystanku 60+. Przegląd Twórczości Dojrzałej to pomysł Łódzkiego Domu Kultury. W piątek chóry i zespoły z miast i wsi województwa prezentowały zdolności wokalne.

Rozmowa Dnia 02.02.2018

3 lutego 2018, kategorie: Rozmowa dnia

Gościem Ireneusza Staszczyka był Jacek Sokalski dyrektor Łódzkiego Domu Kultury

Festiwal „Poezji i Współczesnej Piosenki Niemieckiej” w Radomsku

23 stycznia 2018, kategorie: Kurier

Po raz kolejny w Miejskim Domu Kultury w Radomsku zaprezentowali się utalentowani uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich z terenu powiatu radomszczańskiego. Festiwal „Poezji i Współczesnej Piosenki Niemieckiej” przybliżył kulturę naszego zachodniego sąsiada i pozwolił wyłonić najlepszych recytatorów i wokalistów.

Rozmowa Dnia 29.12.2017

29 grudnia 2017, kategorie: Rozmowa dnia

Gościem Ireneusz Staszczyka był Jacek Sokalski dyrektor Łódzkiego Domu Kultury. Tematem rozmowy było podsumowanie projektu ŁDK „Przysztanek 60+”

Bądź z nami na bieżąco

Pogoda Radomsko z serwisu