pp

NAJŚWIEŻSZE NEWSY

Olgierd Łukaszewicz gościem Dni Kina w Radomsku

21 marca 2018, kategorie: Kultura, Kurier

Olgierd Łukaszewicz, aktor teatralny i filmowy, był gościem specjalnej 13. edycji Dni Kina, organizowanej przez I LO w Radomsku. To duże przedsięwzięcie pobudzające pasję do sztuki filmowej.

Mają pasję, więc tworzą

13 marca 2018, kategorie: Kurier

Swojej twórczej pasji oddają się podczas warsztatów. Jedni malują pędzlami, drudzy – nitkami. Efekty prac powstałych podczas warsztatów artystycznych, prowadzonych przez artystę malarza i gobeliniarza Józefa Jakubczyka, które odbywają się w Gminnym Ośrodku Kultury w Kleszczowie, można oglądać w piotrkowskim Centrum Idei ku Demokracji.

Koncert Pasyjny w Klasztorze oo. Franciszkanów

4 marca 2018, kategorie: Kurier

Medytacja, zaduma za pośrednictwem melodii, obrazu, a przede wszystkim słowa – tak można opisać Koncert Pasyjny Siedem Ostatnich słów Jezusa na Krzyżu. W klasztorze ojców Franciszkanów radomszczanie mogli spędzić piątkowy wieczór słuchając gry Baltic Neopolis Ensamble oraz czytania aktora Jerzego Zelnika.

Przegląd Twórczości Dojrzałej w ŁDK

3 lutego 2018, kategorie: Kultura, Kurier

Kolędy i pastorałki były tematem spotkania seniorów w ramach Przystanku 60+. Przegląd Twórczości Dojrzałej to pomysł Łódzkiego Domu Kultury. W piątek chóry i zespoły z miast i wsi województwa prezentowały zdolności wokalne.

Rozmowa Dnia 02.02.2018

3 lutego 2018, kategorie: Rozmowa dnia

Gościem Ireneusza Staszczyka był Jacek Sokalski dyrektor Łódzkiego Domu Kultury

Festiwal „Poezji i Współczesnej Piosenki Niemieckiej” w Radomsku

23 stycznia 2018, kategorie: Kurier

Po raz kolejny w Miejskim Domu Kultury w Radomsku zaprezentowali się utalentowani uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich z terenu powiatu radomszczańskiego. Festiwal „Poezji i Współczesnej Piosenki Niemieckiej” przybliżył kulturę naszego zachodniego sąsiada i pozwolił wyłonić najlepszych recytatorów i wokalistów.

Rozmowa Dnia 29.12.2017

29 grudnia 2017, kategorie: Rozmowa dnia

Gościem Ireneusz Staszczyka był Jacek Sokalski dyrektor Łódzkiego Domu Kultury. Tematem rozmowy było podsumowanie projektu ŁDK „Przysztanek 60+”

Rozmowa Dnia 22.12.2017

22 grudnia 2017, kategorie: Rozmowa dnia

Gościem Ireneusza Staszczyka była Gabriela Synowiec z Łódzkiego Domu Kultury

Aktywni seniorzy dzięki ŁDK

14 grudnia 2017, kategorie: Kurier

W Łódzkim Domu Kultury podsumowano roczne działania w ramach Wojewódzkich Przeglądów Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”. Finałowe spotkanie było okazją do wspomnień, rozstrzygnięć konkursów oraz obejrzenia poplenerowej wystawy.

Rozmowa Dnia 08.12.2017

8 grudnia 2017, kategorie: Rozmowa dnia

Goścmi Ireneusza Staszczyka były Barbara Orsicz koordynator Roku Reymontowskiego w Radomsku, nauczycielka w PSP nr 4 oraz Elżbieta Kwiatkowska dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Radomsku

Bądź z nami na bieżąco

Pogoda Radomsko z serwisu