Wymogi techniczne

Satelitarny odbiór NTL Radomsko

Sygnał telewizji NTL Radomsko nadawany jest drogą satelitarną z satelity Eutelsat Hot Bird 13C.

Dane transpondera:

1. Częstotliwość 11393 MHz

2. Polaryzacja V (pionowa)

3. SR 27500 FEC 3/4

4. SID 15817, VPID 528, APID 760

Na platformie NC+ nasz kanał znajduje się pod numerem 145.

Informacja o odbiorze na platformie Polsatu.

Dobry odbiór NTL

Telewizja ntl jest naziemnym nadawcą programu który składa się z dwu godzin dziennie produkcji własnej dotyczącej tematów lokalnych, oraz retransmisji programu TVN.

Dzięki nam macie Państwo najświeższe informacje z regionu, oraz najlepszy program ogólnopolski.

Aby oglądać nasz program w najlepszej jakości, należy dokonać ekspertyzy posiadanego systemu antenowego, a nastepnie dokonać jego strojenia i regulacji, lub przebudowy.

Jeżeli macie Państwo problemy z odbiorem ntl prosimy wykonać kilka zdjęć przedstawiających wasz system antenowy, oraz obraz programu ntl, a następnie przesłać je wraz z opisem zakłóceń i podaniem nazwy miejscowości z której nas oglądacie na nasz adres.

Dział techniki ntl udzieli państwu całkowicie bezpłatnej porady dotyczącej poprawy jakości odbioru, wskaże namiary na najbliższy zakład instalacji anten, oraz umieści informację dotyczącą sposobu poprawy jakości w wykazie najczęściej zadawanych pytań.

Odbiór TV NTL

Telewizja NTL w dniu 19 grudnia 2013 r. uruchomiła lokalny multipleks cyfrowy. Sygnał emitowany jest z nadajników na Górze Kamieńsk, Częstochowa/Błeszno i Tomaszów Mazowiecki. Za pośrednictwem MUX Radomsko emitowane są także kanały 4 fun.tv, Tv.Disco oraz Stars.tv.

Aby odebrać sygnał wystarczy przestroić telewizor lub dekoder; ewentualnie skorygować ustawienie anteny naziemnej.

Jeśli odbieracie Państwo sygnał telewizyjny za pośrednictwem kablówki lub zbiorczego systemu antenowego - z prośbą o udostępnienie ww kanałów należy zwrócić się odpowiednio do operatora sieci kablowej lub władz spółdzielni mieszkaniowej.

Obecnie NTL nadaje nadal swój program w sposób cyfrowy na kanale 36 oraz jeszcze przez kilka tygodni sygnał analogowy na dotychczasowej częstotliwości.

Dane techniczne emisji

Cyfrowa

Mux NTL Radomsko tworzą trzy nadajniki: na Górze Kamieńsk, Częstochowa Błeszno oraz gap filler Tomaszów Mazowiecki. Nadajemy na 36 kanale (594 MHz). W chwili obecnej w MUX znajdują się następujące programy:

 1. NTL Radomsko
 2. 4funTV
 3. TV DISCO
 4. STARS TV
 5. Music VOX TV

Analogowa

 1. pasmo VHF
 2. kanał 9
 3. polaryzacja pozioma
 4. emisja dookólna
 5. posadowienie masztu 273 m. n.p.m.
 6. wysokość zawieszenia anten 49 m nad poziomem terenu
 7. współrzędne geograficzne nadajnika E19o30'52"65 i N51o03'57"87